NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

żarówki LED
Dom

Zalety żarówek LED – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Żarówki LED szturmem wdarły się do świata efektownego i energooszczędnego oświetlenia do domów i mieszkań. Chętnie decydują się na nie osoby prywatne. Ich stosowanie rekomendują również dekoratorzy wnętrz oraz specjaliści od wydajnego, ekologicznego oświetlenia. Dlaczego? Z jakich powodów powinniśmy zrezygnować z tradycyjnych źródeł światła i zmienić je na nowoczesną technologię LED? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Czym są żarówki LED?

Żarówki LED działają w zupełnie inny sposób niż standardowe źródła światła. Produkty tego typu to bowiem diody elektroluminescencyjne, czyli takie, które emitują światło. Każda taka dioda składa się z różnych półprzewodników. W chwili gdy przechodzi przez nie energia elektryczna, nadmiar energii jest emitowany na zewnątrz dwuwarstwowego półprzewodnika w postaci widzialnego światła.

W zależności od zastosowanego surowca uzyskuje się inny kolor światła. Często też dla uzyskania większego spektrum barw w jednej oprawie umieszcza się kilka małych i praktycznych diod.

W jakich oprawach stosuje się diody LED?

Diody LED zyskały w ostatnim czasie tak wielką popularność, że wprowadza się je w zasadzie do wszystkich najpopularniejszych obecnie źródeł światła. Można spotkać klasyczne żarówki, ale także modele o nieco bardziej nietypowym kształcie. Dużą popularnością cieszą się choćby rozwiązania podłużne, kuliste, reflektory oraz rozwiązania typowo dekoracyjne.

Dzięki tak sporemu zróżnicowaniu dostępnego asortymentu bez trudu da się wymienić standardowe żarówki żarnikowe właśnie na nowoczesne źródła światła LED.

A może produkty ze zintegrowanym źródłem światła LED?

Żarówki LED to jednak nie jedyna opcja dostępna na rynku. Oprócz nich można również znaleźć oprawy oświetleniowe, wykorzystujące zintegrowane źródła światła LED.

Co to takiego? Zintegrowane źródło światła LED oznacza, że diody umieszczono w oprawie już na etapie produkcji i stanowią one z nią nierozbieralną całość. Niektórzy producenci decydują się na wprowadzanie do swoich ofert modeli z wymienialnymi modułami oświetleniowymi, choć jeszcze nie jest to zasada.

Z jakich powodów klienci decydują się zatem na zakup takich rozwiązań? W wielu przypadkach wyróżniają się one olbrzymią żywotnością i trwałością, dzięki czemu taka lampa jest w stanie świecić bez problemów nawet przez długie lata.

Najważniejsze cechy żarówek LED

Żarówki LED cieszą się sporą popularnością wśród użytkowników, którzy szukają funkcjonalnych rozwiązań oświetleniowych do swoich domów. Dlaczego warto na nie postawić?

Największą zaletą takich produktów jest naprawdę niski pobór energii. Okazuje się, że technologia LED pozwala zmniejszyć zużycie prądu o nawet 90%, przy zachowaniu dokładnie takiego natężenia światła, jakie dawała klasyczna żarówka. Oznacza to zatem spore oszczędności dla domowego budżetu.

Diody LED wykazują się również olbrzymią żywotnością (szczególnie wysoką w przypadku produktów zintegrowanych). Standardowe modele potrafią świecić nawet do 40-50000 godzin, co daje długie lata bezproblemowego użytkowania.

Warto również wspomnieć o tym, że żarówki LED nie nagrzewają się tak, jak klasyczne produkty oświetleniowe. Minimalizują zatem ryzyko oparzenia, co bywa szczególnie ważne na przykład w pokojach małych dzieci.

W końcu nie można zapominać o względach estetycznych. Produkty LED, które są dostępne w sklepie https://azzardo.com.pl/, mogą emitować światło w zasadzie w nieograniczonej liczbie kolorów, przez co stają się idealnym oświetleniem uzupełniającym i dekoracyjnym do modnych wnętrz. Dodatkowo nowoczesne żarówki pozwalają uzyskać światło o dowolnej temperaturze barwowej (światło zimne, neutralne i ciepłe), dzięki czemu świetnie sprawdzają się w zasadzie we wszystkich typach domowych wnętrz.

Technologia LED to zatem rozwiązanie, które wyróżnia się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale też sporymi walorami dekoracyjnymi.

Źródła światła LED – nowe oblicze oświetlenia do domu lub biura

Nowoczesne źródła światła LED w krótkim czasie podbiły rynek, wciąż jednak nie powiedziały ostatniego słowa. Obecnie produkty tego typu cieszą się wielką popularnością ze względu na wykorzystanie ich w rozbudowanych systemach smart oświetlenia. Pozwala ono na zdalne sterowanie lampami w domu, przy pomocy pilota lub aplikacji na urządzenia mobilne.

Dzięki temu domowe wnętrza są zawsze optymalnie oświetlone, gwarantując komfort i przyjemność przebywania w nich. A czy Ty sprawdziłeś już przydatność żarówek LED w swoich domu?