NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Biznes i Finanse

Własna strona www – 3 kroki do stworzenia ciekawej witryny firmowej

Strona internetowa to wizytówka firmy, bez której trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. To nie tylko źródło informacji o przedsiębiorstwie i poglądowych zdjęć, ale także pokazanie, co ma ona do zaoferowania. Nie jest ważna bowiem tylko treść, ale także sposób jej ukazania. Witryny wykonane niedbale, w prosty sposób i z banalną grafiką już na pierwszy rzut oka potrafią zniechęcić odwiedzającego do pozostania na stronie i zapoznania się z treścią. Dlatego dobrym pomysłem jest zlecenie wykonania własnej witryny firmom, które doskonale rozumieją potrzeby klienta i wykonają stronę internetową zgodnie z jego sugestiami.

  1. Jak nie robić stron internetowych
  2. Cechy dobrych stron internetowych
  3. Jak wygląda profesjonalna strona?

Jak nie robić stron internetowych

Często projekty, jakimi cechują się strony internetowe, sprawiają satysfakcję twórcy i firmie, która wykonała zlecenie, nie przekłada się to jednak na jej popularność. Dlaczego? Klienci najczęściej szukają informacji, tymczasem na źle wykonanej witrynie sporą część stanowią nieistotne fakty i nieprawdziwe zdjęcia. Jeśli jeszcze dodatkowo przed dotarciem do treści czeka nas obowiązkowe obejrzenie jakiejś animacji, a później kilkunastu migających banerów i innych efektownych wizualnie, ale kompletnie bezużytecznych gadżetów to można być pewnym, że witryna zginie w gąszczu innych. I nieważne, że być może zawarta na niej oferta jest najkorzystniejsza na rynku. Co z tego, skoro mało komu uda się do niej dotrzeć?

Cechy dobrych stron internetowych

Podstawową rzeczą, jakiej klienci szukają w sieci jest informacja. I to ona powinna stanowić główną treść strony, zdjęcia należy stosować jedynie jako uzupełnienie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na głównej fotografii zaprezentować swój zakład czy załogę, jednak kluczowa jest szybkość dotarcia do informacji, merytoryczna treść i możliwość bezproblemowego dotarcia w każdy zakątek witryny. Ma to podwójne znaczenie – im więcej odwiedzających, tym większa szansa na zdobycie potencjalnego klienta, a większą liczba wizyt to również wysokie miejsce w rankingu wyszukiwarek. A powszechnie znany jest fakt, iż osoba, wpisująca w okno wyszukiwarki odpowiednią frazę, kliknie w jeden pierwszych kilku odnośników, jakie się pojawią.

Jak wygląda profesjonalna strona?

Strony internetowe Bydgoszcz to przykład na to, jak można połączyć wysoką efektywność i szybkość działania z atrakcyjnym wyglądem. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu zoptymalizowanej grafiki, a także zamieszczeniu treści które mają wysoki poziom i jednocześnie są dostosowane do zasad SEO. Istotna cechą, rzadko jeszcze stosowaną jest responsywność – w dobie smartfonów zdolność strony do prawidłowego wyświetlania się na ekranie telefonu to wręcz konieczność. Do tego należy dopisać wygodny CMS czyli moduł, pozwalający na samodzielne modyfikowanie i wprowadzanie treści.