NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

tanio i sprytnie
Biznes i Finanse

Kupuj tanio i sprytnie. Jak zaoszczędzić, robiąc duże zakupy?

Zakupy to jedna z podstawowych czynności, niezbędnych zarówno do prowadzenia domu, jak i biznesu. Jednak gdy wzrasta ich cena, utrzymanie kosztów miesięcznych na tym samym poziomie staje się prawdziwym wyzwaniem i najczęściej prowadzi do zamiany produktu na tańszy lub rezygnacji z większego zakupu. Chcesz zaoszczędzić? Kupuj tanio, wybierając większą liczbę artykułów.

Jak robić mądre zakupy?

W ostatnich czasach ceny wielu produktów znacznie wzrosły, co na wielu osobach wymusiło ograniczenie wydatków związanych z zakupami. Wielu z nas albo stara się kupować mniej, albo wybiera tańszy odpowiednik ulubionego artykułu. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zaplanowanie listy zakupowej dzielącej się na produkty niezbędne oraz takie, które ewentualnie można zastąpić innym, mniej kosztownym. Jednak taki wybór niestety nie zawsze jest możliwy, a w wielu sytuacjach zamiana produktów może się okazać po prostu niekorzystna (np. wymiana prawdziwej czekolady na wyrób czekoladopodobny przy wypieku ciast). Wiele osób korzysta również z krótkoterminowych promocji oferowanych w poszczególnych sklepach i dotyczących konkretnych produktów.

Kupuj tanio, ale rozsądnie

Jak nie przepłacać, robiąc zakupy? Są na to sprawdzone sposoby. Przede wszystkim należy kupować z głową – np. prowadząc dom, zaplanuj, jakie potrawy chcesz przygotować w najbliższe dni, a ilość potrzebnych składników dobierz do liczby domowników czy gości. W ten sposób produkty o krótkim terminie ważności albo wymagające przechowywania w lodówce zostaną w pełni wykorzystane, a tobie uda się utrzymać koszty na odpowiednim poziomie. Innym sposobem jest kupowanie większej liczby produktów, ale za to w niższej cenie – takie rozsądne rozwiązanie zaproponowała sieć hurtowni Makro, oznaczając produkty podlegające promocji specjalnymi zielonymi etykietami. Kupuj tanio, korzystając z akcji umożliwiającej większe zakupy w niższej cenie.

Im więcej, tym taniej

„Zielone etykiety” to program, który zainteresuje nie tylko klientów biznesowych, lecz także indywidualnych, kupujących wybrane produkty w większych ilościach. Już ponad 9000 produktów dostępnych w halach Makro opatrzonych jest charakterystyczną zieloną etykietą z podanymi 3 cenami jednostkowymi, oznaczającymi różne progi zakupowe. Pierwszy z nich ukazuje cenę za pojedynczą sztukę, drugi jest dostosowany do potrzeb małych biznesów i gastronomii, a trzeci jest najbardziej atrakcyjny dla sklepów detalicznych. Tak więc, jeśli jesteś klientem Makro, poszukaj w sklepie zielonych etykiet, wybierz najodpowiedniejszą dla siebie ofertę i kupuj tanio. A jeśli chcesz sprawdzić, czy interesujące cię produkty mają zieloną etykietę, zainstaluj na telefonie wygodną aplikację z aktualną listą artykułów objętych promocją oraz możliwością wygodnego filtrowania po kategoriach. Dzięki temu zakupy będą jeszcze szybsze i korzystniejsze!