NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom

Jakie meble do łazienki wybrać?

Łazienka to dość specyficzne pomieszczenie w każdym domu. Jej wnętrze musi posiadać kilka najważniejszych elementów, a co więcej, muszą być one wykonane z odpowiednich materiałów. W łazience panuje duża wilgoć, często zdarza się rozlać trochę wody. Dlatego właśnie wszelkie meble i urządzenia muszą być odporne na takie warunki. Jak więc urządzić łazienkę, aby była praktyczna, ale jednocześnie stylowa? Na szczęście firmy meblarskie wychodzą naprzeciw klientom i już dawno mają idealne meble, które świetnie się sprawdzą!

Elita meble do łazienki – co obowiązkowo musi znaleźć się w łazience?

To pomieszczenie rządzi się swoimi prawami i każde jest zupełnie inne. Jedni mają bardzo małe wnętrze, w którym zmieści się tylko to, co naprawdę potrzebne. Inni z kolei posiadają przestronne łazienki z wielką wanną i dużą ilością miejsca do przechowywania. Dlatego właśnie każde pomieszczenie trzeba urządzić według indywidualnego planu.

Jednak w łazience obowiązkowo musi znaleźć się kilka rzeczy. To przede wszystkim wanna lub prysznic, toaleta oraz szafki do przechowywania najważniejszych rzeczy osobistych. Przyda się półka na kosmetyki, szczoteczki i tym podobne. Jeśli nasza łazienka jest wystarczająco duża, warto umieścić w niej wannę wraz z oszkloną szybą, która może przydać się, gdy chcemy wziąć tylko szybki prysznic. W przypadku małych łazienek, warto zaoszczędzić miejsce dzięki kabinie prysznicowej.

Szafki łazienkowe Elita podzielone są na kilka różnych kolekcji. W każdej łazience przyda się choćby jedna wisząca szafka, może być ona wyposażona w lustro dla praktycznego oszczędzenia miejsca. Możemy także postawić na stojące meble, które łączą się z umywalkami. To bardzo praktyczne i ładne rozwiązanie. Szafki z umywalką Elita znajdziemy w mnóstwie rożnych stylów, od bardzo nowoczesnych po tradycyjne i drewniane. Wszystkie są jednak sprawdzone w trudnych, łazienkowych warunkach.

Mała łazienka – jak zaoszczędzić miejsce?

Mała łazienka wcale nie oznacza, że nie możemy jej stylowo urządzić, a przy tym praktycznie. Elita szafka łazienkowa z serii Young Basic to mebel mały, poręczny, ale jednocześnie pojemny. Są one wąskie, ale z powodzeniem mieści się na nic umywalka. Nie zajmą dużo miejsca, a już mamy dwa elementy w jednym! 

W przypadku małych łazienek trzeba szukać praktycznych rozwiązań, aby wnętrza nie zagracić. Stawiajmy na minimalizm, ale ze smakiem i wyczuciem stylu. Wtedy z pewnością aranżacja łazienki będzie udana. Warto też przemyśleć dodatki, na przykład lustra. Optycznie powiększą wnętrze, a przecież w takim miejscu, jak łazienka, to element wręcz obowiązkowy!

Jeśli wciąż szukamy inspiracji, warto zapoznać się z meblami łazienkowymi Elita, gdzie znajdziemy kolekcje łazienkowe w różnych stylach, kolorach i wykończeniach. Z pewnością coś przykuje nasz wzrok. Wtedy dużo łatwiej będzie wyobrazić sobie przyszły efekt i piękną, funkcjonalną łazienkę. Meble od sprawdzonych firm to gwarancja jakości i trwałości. Nawet w trudnych warunkach wilgoci i ciepła, jakie panują w łazience, z pewnością dadzą sobie radę i posłużą nam przez wiele lat.