NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

sprzęt AGD
Dom

Jaki sprzęt AGD musisz mieć w kuchni

Sprzęt AGD to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni w XXI wieku. Bez niego trudno byłoby przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Urządzeń na rynku jest jednak całkiem sporo. Które z nich w kuchni są naprawdę niezbędne?

Sprzęt AGD to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni w XXI wieku. Bez niego trudno byłoby przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Urządzeń na rynku jest jednak całkiem sporo. Które z nich w kuchni są naprawdę niezbędne?

Dzisiaj chyba nikt już nie wyobraża sobie kuchni bez zmywarki. To urządzenie, które sprawdza się zarówno w przypadku wielodzietnych rodzin, jak i par czy singli. Zmywarka oszczędza czas, wodę, prąd, a więc pieniądze. Warto postawić na model o wysokiej klasie energetycznej, który nie będzie sprawiać problemów w obsłudze. Są na rynku zmywarki, które dostosowują ilość wody do liczby mytych naczyń, co sprawia, że ich użytkowanie staje się jeszcze bardziej opłacalne.

Nie ma też nowoczesnej kuchni bez piekarnika. Może być to piekarnik parowy lub z funkcją mikrofali, ale to ma znaczenie drugorzędne. Urządzenie trzeba bowiem dobrać odpowiednio do wielkości pomieszczenia oraz swoich indywidualnych potrzeb. Nowoczesne piekarniki to sprzęty, które w niczym nie przypominają modeli sprzed lat. Oferują bowiem wiele ciekawych funkcjonalności – grillowanie, termoobieg, grzanie tylko z dołu lub góry itd. Niektóre mają nawet wbudowane funkcje czyszczące.

Dla kawoszy podstawą jest oczywiście ekspres do kawy. Wybór w tym zakresie na rynku jest naprawdę ogromny. Do wyboru są ekspresy przelewowe, ciśnienie, elektryczne kawiarki itd. Coraz większą popularnością cieszą się też sprzęty do alternatywnych metod parzenia kawy takie jak aeropressy, drippery czy chemexy.

Zakup odpowiedniego modelu jest niełatwym wyzwaniem. Rynek AGD jest przesycony wojną producnetów o klienta. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować rankingi konkretnego poszukiwanego produktu. Jednym z portali związanym z wyposażeniem kuchni jest portal kuchniaidealna.pl gdzie znajdziesz rankingi produktów oraz porady związane z AGD w kuchni.

Bardzo przydatnym urządzeniem AGD okazuje się być także blender. To niewielki sprzęt wykorzystywany do przygotowywania smacznych i zdrowych koktajli czy zup-kremów. Do wyboru są blendery ręczne i kielichowe. Te pierwsze są kompaktowe – nie mają kielicha. Wyróżniają się lekkością. Za ich pomocą można miksować składniki w naczyniach czy garnkach. Nie są konieczne specjalne miski. Dla odmiany blendery kielichowe są większe rozmiarowo. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają swój pojemnik w postaci kielicha. To w nim są miksowane i rozdrabniane składniki spożywcze. Urządzenia tego rodzaju mają zazwyczaj większą moc i są wygodniejsze w użytkowaniu niż blendery ręczne, które trzeba trzymać w ręce w czasie pracy. Urządzeniem nieco pokrewnym do blendera jest oczywiście robot kuchenny. Może być to prosty model lub sprzęt bardziej rozbudowany, wyposażony w różnorodne końcówki przeznaczone do miksowania, szatkowania, ubijania, mieszania, kruszenia itd.

Oczywiście trudno jest też wyobrazić sobie kuchnie bez lodówki. To w niej przechowywane jest pożywienie, które łatwo się psuje. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się duże lodówki typu side by side. Często wyposażone są one od razu w kostkarkę do lodu. Jednak w mniejszych kuchniach postawić można z powodzeniem na klasyczną lodówkę. W przypadku singli czy par to rozwiązanie naprawdę wystarczające. Warto zadbać jednak o to, aby część lodówki była przeznaczona na zamrażarkę. Wówczas można w domu mrozić mięso, a także warzywa czy inne produkty spożywcze.