NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

zastawa obiadowa do domu
Dom i Wnętrze

Jaka zastawa obiadowa do domu – estetyczny i praktyczny wybór

Serwis obiadowy to nie tylko walory praktyczne i wygoda podania posiłków, to także duże walory estetyczne. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ten drugi aspekt jest znaczący, jeśli chodzi o sztukę kulinarną i styl podawania potraw. Odpowiednio dobrany komplet obiadowy powinien więc na stałe znaleźć miejsce w naszym kredensie.

Nawet najpyszniejsze potrawy przygotowane przez najbardziej wprawionych kucharzy wymagają odpowiedniej oprawy, a na nią składają się między innymi konkretne naczynia. Zastawa stołowa, która jest praktyczna w użyciu – ma odpowiedni zestaw talerzy i innych naczyń służących do podania i konsumpcji danego posiłku – to element wręcz niezbędny. Wpłynie on nie tylko na wygodę gospodarza serwującego potrawy, ale także i na samopoczucie gości, którzy komfortowo będą mogli konsumować podane dania. Zastawa stołowa dobrana do stylu wnętrza o odpowiednim designie i wykonana z trwałych materiałów to doskonała oprawa każdego menu. Serwisy obiadowe zajmują czołową pozycję wśród różnego rodzaju zestawów, jeśli chodzi o ich użyteczność. Nie tylko podczas mniejszych lub większych przyjęć, ale także na co dzień. Na to, jaki serwis obiadowy wybrać, mają wpływ pewne kluczowe kwestie.

Serwis obiadowy – z czego się składa

Serwis obiadowy to zestaw, który stanowi komplet naczyń – łączy je takie samo wzornictwo (kolory, kształty i motywy) dzięki czemu jest to elegancki sposób podania posiłku. Liczba i rodzaj elementów są w serwisach są różne. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to zestaw obiadowy może zawierać komplet naczyń na 6 lub 12 osób (takie są spotykane najczęściej). Serwis tego typu to różnego rodzaju talerze obiadowe (głębokie do zup, płaskie do dań głównych, mniejsze do przystawek oraz talerze deserowe). To także sosjerki, półmiski, wazy na zupę i karafki do alkoholi. Przy wyborze serwisu obiadowego warto też zainwestować w spójny pod względem wizualnym imbryk do herbaty oraz wybrać filiżanki i cukiernice

Jak wybrać zastawę stołową – materiał i wzornictwo

Porcelanowa zastawa to niejedyny możliwy wybór jeśli chodzi o materiał wykonania. Istnieją firmy słynące od dziesięcioleci z produkcji wysokiej jakości naczyń wykonanych z innego rodzaju ceramiki, a mianowicie z kamionki. Takie serwisy są trwałe i – co równie ważne, dopracowane pod względem estetycznym – to jednocześnie duża różnorodność stylowa (wśród nich są serwisy z tradycyjnymi okrągłymi talerzami, a także nowoczesne zawierające kwadratowe talerze). Gdy już ulegniemy urokowi kamionki, warto się przyjrzeć innym przedmiotom wykonanym z tego materiału. To także różnego rodzaju wyposażenie domu, wśród którego znajduje się np. stylowa umywalka Bolesławiec.

Przy wyborze zastawy stołowej dobrze jest zainwestować w produkty wykonane przez firmy z tradycją – jako takie nie zawiodą ani pod względem estetycznym, ani funkcjonalnym.