NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

pluskwy w naszym domu
Dom

Jak zwalczyć pluskwy w naszym domu?

Szkodniki w postaci malutkich robaków to zmora mieszkań i domów. Ze względu na niewielkie rozmiary mogą zagnieździć się w nawet najmniejszych przestrzeniach. Gdy pojawią się, ich pozbycie często wymaga sporych nakładów czasu, pieniędzy oraz nerwów. Co więcej, bez fachowego wsparcia istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później wrócą do naszych czterech ścian.

Jak wygląda pluskwa domowa?

W przeciwieństwie do rybików bądź karaluchów, pluskwy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla domowników. Należą do tej grupy insektów, których wyeliminowanie wydaje się praktycznie konieczne. O ile rybiki oraz karaluchy mogą wzbudzą obrzydzenie, rozmnażają się w wilgotnych warunkach i zagrażają żywności, o tyle pluskwy niszczą umeblowanie oraz atakują człowieka, zazwyczaj zostawiając po swoich ukąszeniach bolesne zranienia. Ugryzienie pluskwy z trudem się goi i może wystąpić poważna reakcja obronna organizmu. Po kilku godzinach pojawić się może opuchlizna podobna do ugryzienia komara Robaki tego gatunku żywią się krwią ludzi, mają czerwonawy kolor, są bezskrzydłe i osiągają wielkość maksymalnie do 7 milimetrów.

Jak zwalczyć pluskwy?

Obecność pluskwy domowej w prywatnym zaciszu zawsze burzy spokój i zakłóca poczucie beztroski. Ponadto, nie liczmy na to, że problem po czasie sam zniknie. W rzeczywistości pluskwy mogą systematycznie się namnażać. Jeżeli jesteśmy mieszkańcami kamienic lub bloków mieszkalnych, są w stanie nawet w najgorszym przypadku przenieść się do mieszkań sąsiadów. Gdy obecność pluskwy zdradzają brunatne ślady ugryzień na skórze, należy czym prędzej skontaktować się z profesjonalistami od dezynsekcji.

Pluskwy domowe – najlepsze sposoby na zwalczenie robaków

Aby wytępić pluskwy, stosuje się kilka podstawowych sposobów. Każdy z nich powinien zostać zrealizowany przez fachowca, a zrobienie tego na własną rękę niesie ze sobą zagrożenia różnego pokroju. Do metod, by zwalczać pluskwy, należy:

  • wymrażanie pluskiew – wymrażanie pluskiew z wykorzystaniem tzw. „suchego śniegu”, czyli dwutlenku węgla. Jest to metoda bezpieczna, skuteczna i przede wszystkim niegroźna dla wyposażenia domu lub mieszkania,
  • zamgławianie ULV – bardzo skuteczny sposób na zwalczanie pluskiew, jednak wymagający tego, aby domownicy tymczasowo opuścili zamieszkiwany lokal ze względu na właściwości środka owadobójczego wykorzystywanego podczas zamgławiania.

Profesjonalne usługi dezynsekcji dają gwarancję bezpieczeństwa nie tylko samych klientów, lecz także posiadanego przez nich majątku. Jeżeli zależy nam na fachowej obsłudze i pewności jakości realizacji, powinniśmy poszukiwać głównie doświadczonych, a nie zawsze najtańszych usługodawców. Możemy być wówczas spokojni, że zlecenie zwalczania pluskiew da długotrwałe efekty.