NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Jak kupić fotelik samochodowy w Internecie
Lifestyle

Jak kupić fotelik samochodowy w Internecie? – cenne porady

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup fotelika samochodowego przez internet. Powody, jakie im przyświecają, to oszczędność czasu, możliwość zasięgnięcia opinii u wirtualnych doradców sklepu, a także starannie wykonane zdjęcia, idealnie oddające wygląd i funkcjonalności danego modelu fotelika.

Zakupy przez internet coraz popularniejsze

Czasy pandemii koronawirusa dobitnie pokazały, że zamówić online można niemal wszystko. Wiele branż przeniosło się do internetu lub otworzyło sklep w wersji internetowej. Z roku na rok rośnie liczba Polaków, robiących zakupy przez internet. Nic zatem dziwnego, że akcesoria, jak foteliki samochodowe, także można zamówić tym sposobem. Sceptycy narzekają, że fotelika nie da się “przymierzyć”, ale sympatycy e-zakupów kontrargumentują to szczegółowymi opisami parametrów technicznych danego modelu, realnymi zdjęciami każdego produktu, a także możliwością zasięgnięcia pomocy u konsultantów: na czacie, mailowo czy też telefonicznie. W przypadku, gdy klient waha się pomiędzy dwoma modelami, taka forma pomocy w pewnym stopniu zastąpi spotkanie z pracownikami sklepu twarzą w twarz. 

Jak kupić fotelik samochodowy online?

Istnieje kilka sposobów, jak kupić fotelik samochodowy online, by był idealnie dopasowany do potrzeb malucha. Jednym z ciekawszych i wygodniejszych rozwiązań jest możliwość skorzystania z pomocy zatrudnionych przez sklep internetowy – np. vexpi.pl – kompetentnych doradców. Kontakt mailowy czy telefoniczny rozwieje wszelkie wątpliwości, można zadać wszelkie pytania, jakie nasuwają się podczas robienia e-zakupów. 

Inna, atrakcyjna z punktu widzenia konsumenta opcja, jaką oferują niektóre sklepy internetowe, to zamówienie produktu online i odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym. Taki hybrydowy model łączy w sobie zalety e-zakupów i zakupów stacjonarnych. Asortyment można na spokojnie przejrzeć w dogodnym momencie – także w weekend czy późnym wieczorem. Do sfinalizowania zamówienia wystarczy telefon z dostępem do internetu lub inne urządzenie, jak laptop czy komputer stacjonarny. Odbiór osobisty daje możliwość zobaczenia na miejscu produktu, sprawdzenia, czy spełnia oczekiwania oraz odpowiada potrzebom malucha. W przypadku, gdy jakiś z parametrów nie pasuje, można od razu na miejscu dokonać zwrotu i w sklepie znaleźć zamiennik. 

Zakup fotelika samochodowego przez internet – cenne porady

Podczas zakupu fotelika samochodowego warto wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • wzrost i wagę dziecka – większość sklepów i e-sklepów z fotelikami dzieli swój asortyment według dopasowania do konkretnego zakresu wagowego (np. 9-22 kg),
  • odpowiedni system montażu – warto rozejrzeć się za modelem, który pasuje do każdego samochodu,
  • regulowany zagłówek – jego obecność ogranicza ruchy główki malucha, co gwarantuje bezpieczną podróż,
  • dodatkowe mocowanie pasów między nogami – ta funkcjonalność poprawia dopasowanie fotelika i chroni brzuch dziecka przed uciskiem i otarciami, 
  • nogę stabilizującą – kolejny element, poprawiający poziom bezpieczeństwa,
  • głębokie siedzisko – dzięki niemu dziecko może swobodnie i komfortowo drzemać podczas jazdy autem,
  • regulację i dopasowanie do wzrostu, gdy dziecko rośnie – nowoczesne modele fotelików mogą służyć nawet przez 8 lat.