NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

pompki kosmetyczne
Dom i Wnętrze

Jak działają pompki kosmetyczne?

Pompki kosmetyczne to jeden z najpopularniejszych modułów dozujących w branży pielęgnacji ciała i urody. Jak działa ten system?

Pompki dozujące znajdują zastosowanie w szerokiej gamie produktów kosmetycznych, takich jak kremy do twarzy, serum pod oczy i olejki do włosów. Z łatwością dozują produkty o różnej, nawet bardzo gęstej konsystencji. Pompy są wyposażone w prosty mechanizm, który uruchamia się po naciśnięciu przycisku.

Jak działa pompka do kosmetyków?

Pompka do balsamu działa na podobnej zasadzie jak urządzenie do odsysania powietrza. W czasie wywierania nacisku na mechanizm pompki wytwarza się efekt ssania, który wciąga ciecz w górę rurki. Po zwolnieniu głowicy pompki zawór powraca do pozycji uszczelnienia, aby uniemożliwić przepływ cieczy z powrotem do butelki. Gdy użytkownik ponownie naciska na urządzenie uruchamiające produkt, który już znajduje się w komorze, zostanie wyciągnięty z komory przez trzon i jest dozowany z pompy wprost na dłoń użytkownika.

Pompka kosmetyczna zapobiega utlenianiu produktu

Dzięki prostemu mechanizmowi pompki kosmetycznej możliwe jest zużycie całoci substancji znajdującej się w pojemniku, bez odkręcania zakrętki. Wyeliminowanie otwierania pojemnika pozwala na ograniczenie dostępu powietrza i zanieczyszczeń do kremu, serum, balsamu czy mydła w płynie. Dzięki temu termin przydatności do użycia znajdujący się na opakowaniu przestaje być fikcją i staje się faktyczną gwarancją, że zakupiony produkt nie traci swoich właściwości.

Blokowanie i odblokowywanie pompki

Fabrycznie zapakowane kremy, balsamy czy mydła, dla bezpieczeństwa i zapobieżenia rozlania zawartości są zablokowane. Dlatego przed pierwszym użyciem pompki dozujące kosmetyczne należy, zgodnie ze wskazówkami i oznaczeniami znajdującymi się na urządzeniu, odblokować przed pierwszym użyciem. Robi się to, najczęściej poprzez naciśniecie i obrócenie końcówki dozującej w lewą stronę. Poprawnie odbezpieczona pompka powinna się wysunąć z zakrętki. Czynność wykonana w odwrotnej kolejności pozwala na zablokowanie urządzenia. Funkcja blokowania jest niezwykle ważna, szczególnie gdy pakujemy kosmetyki np. przed podróżą i chcemy mieć pewność, że nie rozleją się w walizce.p

Pompki wielokrotnego użycia

Butelka z pompką często nadaje się do ponownego napełnienia i można jej używać zarówno do produktów kosmetycznych, jak i środków czystości. W czasie eksploatacji pompek może zdarzyć się, że urządzenie zacina się na chwilę. Co zrobić w takiej sytuacji?

  • Jeśli pompki dozujące kosmetyczne zacinają się, należ obrócić podstawę butelki w kierunku przeciwnym do kierunku obracania pompki. Ten drobny zabieg powinien załatwić problem.