NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

regały przesuwne
Dom i Wnętrze

Gdzie przydadzą się regały przesuwne?

W wielu branżach niezbędne jest przechowywanie różnych dokumentów lub przedmiotów o niestandardowych gabarytach. Do tego celu najlepiej sprawdzą się regały przesuwne, które pozwolą na odpowiednie posegregowanie akt, aby można było je szybko w razie konieczności odnaleźć.

W jakich sytuacjach sprawdzą się regały przesuwne?

Regały jezdne są odpowiednio zaprojektowane, aby przechowywanie stosów dokumentów było łatwe. Stosuje się je w wielu branżach i tak często spotykane są one w biurach księgowych, urzędach miejskich czy sądach. Na pewno przydadzą się również w sklepach, w których znajduje się dużo towarów, które muszą być składowane w odpowiedni sposób. Regały jezdne często spotykane są także w centrach logistycznych, szpitalach czy hurtowniach. Także w bibliotece takie regały sprawdzą się najlepiej. Dostępne są dwa rodzaje regałów przesuwnych. Pierwsze w nich napędzane są mechanicznie, a drugie elektrycznie. W pierwszym przypadku regały przesuwa się ręcznie, a więc nadają się one do przechowywania nieco lżejszych przedmiotów, do których musi być w miarę łatwy dostęp.

Regały przesuwne z napędem elektrycznym

Regały jezdne napędzane elektrycznie są idealnym rozwiązaniem do przechowywania ciężkich przedmiotów. Dzięki napędowi można szybko i bez większego wysiłku dostać się do wszystkich rzeczy znajdujących się nawet bardzo wysoko lub z tyłu. Regały ułatwiają błyskawiczny dostęp do zawartości, a przy okazji poprawiają ergonomię pracy. Najważniejszą zaletą regałów napędzanych elektrycznie jest fakt, że bez wysiłku można je przesunąć. Dodatkowo są one wyposażone w czujniki, przy pomocy których można szybko zablokować panel dotykowy, a więc jednym przyciskiem można zamknąć dostęp do zawartości. Taka opcja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dostęp do dokumentów czy akt mogą mieć jedynie powołane do tego osoby.

Ile kosztują regały jezdne i gdzie można je kupić?

Regały przesuwne dostępne są w różnym zakresie cenowym. Najtańsze można znaleźć już za kilkaset złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet 8 tysięcy. Cena zależna jest przede wszystkim od wielkości oraz zastosowanych w nich technologii. W wielu sklepach dostępne są regały na indywidualne zamówienie, co jest najlepszą opcją, aby optymalnie zagospodarować przestrzeń. Na pewno z takiego rozwiązania powinni skorzystać wszyscy, którzy przechowują nie tylko dokumenty, ale także gabarytowe przedmioty o nieregularnym kształcie. Wówczas można z łatwością dopasować wysokość półek, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Najlepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych, w których można liczyć na niskie ceny.