NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Executive MBA
Biznes

Executive MBA czyli kolejny krok na ścieżce rozwoju współczesnego menedżera

Studia Executive MBA, czyli Executive Master of Business Administration to studia podyplomowe dedykowane dla wyższej i średniej kadry menadżerskiej. Stwarzają możliwości rozwoju bądź potwierdzenia swoich kompetencji. Będą idealnym wyborem dla Ciebie, jeśli należysz do osób, które na co dzień zajmują się zarządzaniem projektami i pracą innych.

EMBA – studia dla ambitnych

Studia Executive MBA to prestiżowe studia podyplomowe dla tych, którzy swoja karierę i zdobywanie kompetencji traktują bardzo poważnie. Studia mają elastyczną formułę, dzięki czemu możliwe jest zdobycie dyplomu już po 3 semestrach nauki. Są przeznaczone dla wyższej kadry menadżerskiej, czyli dla osób, które posiadają już kilkuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym i mają podstawowy zasób wiedzy na temat zarządzania projektami i pracownikami.

Jeśli planujesz rozpocząć naukę na studiach Executive MBA, musisz spełnić odpowiednie wymagania. Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wyższego wykształcenia z tytułem magistra oraz minimum trzyletniego doświadczenia zawodowego. Akceptowane jest również wykształcenie wyższe z tytułem licencjata lub inżyniera, ale wtedy wymagane jest posiadanie dłuższego, co najmniej 5-letniego doświadczenia zawodowego. Bezwzględnym kryterium jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego na poziomie C1. Z racji tego, że studia przeznaczone są głównie dla osób aktywnych zawodowo, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. Dzięki temu nauka nie koliduje z codzienną pracą. 

Kiedy warto zdecydować się na studia EMBA?

Studia Executive MBA będą idealne dla Ciebie, jeśli zależy Ci na rozwoju osobistym. Nie odnajdą się tutaj osoby, dla których studia to jedynie słuchanie wykładów i robienie notatek. Miej świadomość tego, że program studiów kładzie mocny nacisk na naukę i pozyskiwanie nowych umiejętności za pomocą praktyki, dyskusji i wymiany doświadczeń. Poznawanie historii innych, problemów, z którymi się zmagają i sposobów na ich rozwiązanie pozwala nie tylko na efektywne rozwijanie kompetencji, ale także na skuteczny networking i nawiązywanie ważnych kontaktów biznesowych. Są to studia dla osób, które mają pewność tego, że odnajdą się na stanowiskach kierowniczych i w tym kierunku chcą dalej rozwijać swoją ścieżkę kariery. W Polsce studia EMBA możesz odbyć m.in. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Główne zagadnienia

Zajęcia oraz wykłady są tak opracowane, żeby w jak najszybszym czasie zmaksymalizować poziom umiejętności menadżerskich. Program, jak i harmonogram zajęć został skrupulatnie dopracowany, tak aby trzy semestry nauki były jak najbardziej owocne. Jak wiadomo dobry menadżer potrafi skutecznie zaplanować i zorganizować pracę własną, jak i innych. Dlatego stawia się tutaj mocny nacisk zarówno na rozwój kompetencji miękkich, jak i twardych. Ważne jest opanowanie skutecznych strategii biznesowych, efektywnego planowania i organizowania pracy oraz delegowania zadań. Do tego wszystkiego dochodzi nauka komunikacji z pracownikami, działania w sytuacjach stresowych oraz pod naciskiem presji czasu. Program zajęć podzielony jest na kilka kategorii, tak aby zapewnić wiedzę z każdego segmentu kluczowego dla kadry zarządzającej. Poruszane są kwestie dotyczące funkcjonowania w biznesie – w zakresie finansów i ekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi, jak i marketingu. Każda z tych dziedzin jest opracowywana szczegółowo i omawiane są bardziej precyzyjne zagadnienia. Należą do nich m.in. etyka pracy, marketing cyfrowy czy cyber bezpieczeństwo. Duży nacisk kładzie się również na rozwój indywidualnych predyspozycji do bycia menadżerem. Program pozwoli Ci poznać swoje mocne strony i opracować plan rozwoju osobistego z ich maksymalnym wykorzystaniem.

Wykłady prowadzone są na wysokim poziomie, z użyciem nowoczesnych metod i sprzętów. Dodatkowo często organizowane są warsztaty, pozwalające kształtować umiejętności współpracy z innymi, negocjacji, oraz rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Wykładowcy na uczelniach oferujących studia Executive MBA, również Ci prowadzący zajęcia w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej to osoby z wieloletnim doświadczeniem biznesowym, praktycy, którzy często mogą pochwalić się bogatym portfolio firm, z którymi współpracowali i gdzie odnieśli znaczące sukcesy.

Dlaczego warto?

Korzyści z ukończenia studiów Executive MBA jest wiele. Oprócz zalet takich jak: zdobycie nowych kompetencji i wiedzy, rozwoju własnych predyspozycji i umiejętności, pozyskaniu kontaktów biznesowych i możliwości współpracy, zyskasz przede wszystkim jedno – dołączysz do elitarnego i prestiżowego grona kompetentnych menadżerów, docenianych na całym świecie.

Obecnie coraz więcej uczelni wyższych posiada w swojej ofercie studia Executive MBA. Wybierając studia należy liczyć się z tym, że okres nauki będzie bardzo intensywnym czasem. Często wymagał będzie wielu poświęceń. Jednak ukończenie tak prestiżowych studiów pozwoli Ci zwiększyć swoje szanse zdobycia stanowiska na wysokim szczeblu. Jako absolwent Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej będziesz mógł z powodzeniem brać udział w procesach rekrutacyjnych w najlepszych firmach na świecie.

Materiał zewnętrzny