NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

zmarszczki
Zdrowie i Uroda

Zmarszczki na czole – jak się ich pozbyć?

Każda kobieta chce wyglądać jak najpiękniej. Jednak z wiekiem skóra traci jędrność i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Niestety, występują one szczególnie na twarzy, czyli miejscu, które jest najbardziej widoczne. Mogą powodować, że oczy wyglądają na zmęczone, usta stają się smutne, a cała buzia nie wygląda świeżo. Jednym z najbardziej dokuczliwych rodzajów zmarszczek są te, które pojawiają się na czole. Jak sobie z nimi radzić?

Domowe sposoby na zmarszczki

Istnieje kilka sposobów na walkę ze zmarszczkami w okolicach czoła, które można stosować w domu.

Oto kilka z nich:

  • Masaż czoła – można wykonywać go przy pomocy specjalnego rollera lub po prostu palców dłoni. Ważne, aby zastosować nawilżający krem lub olejek.
  • Joga twarzy – jest to popularny sposób na poprawę wyglądu. Polega na specjalnych ruchach wykonywanych po to, aby złagodzić objawy starzenia się. W Internecie można znaleźć na ten temat wiele filmików instruktażowych. 
  • Dieta – nie da się ukryć, że spożywane jedzenie ma duży wpływ na wygląd cery. Warto zadbać o to, by dieta była dobrze zbilansowana, wtedy skóra będzie otrzymywała wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które pomogą jej lepiej wyglądać.

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że domowe sposoby mają swoje wady. Po pierwsze nie zawsze działają, po drugie na efekty trzeba czekać długo, a wszystkie zabiegi wykonywać bardzo systematycznie. Co więcej, domowe sposoby są może i dobrą prewencją, ale jest mała szansa, że poradzą sobie z istniejącymi zmarszczkami. Czy jest jakieś inne wyjście?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym 

Najlepszą metodą na pozbycie się zmarszczek z czoła jest odwiedzenie specjalisty, który za pomocą odpowiednich preparatów przywróci skórze dawny wygląd. Zabiegi takie mają jedną podstawową zaletę- dają bardzo szybki rezultat. Na jakie warto się zdecydować?

Lipofilling

Lipofilling to zabieg, który polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej, a następnie umieszczeniu jej w innym miejscu, np. na czole czy też w innych częściach twarzy. Tkanka tłuszczowa pobierana jest za pomocą liposukcji, a więc możliwe jest jednoczesne modelowanie sylwetki w miejscu, skąd jest pozyskiwana. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, mało inwazyjny oraz daje długotrwałe rezultaty. Lipofilling to zabieg dla wszystkich, którzy chcą poczuć się piękniej. 

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa potocznie zwana botoksem to substancja, która blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni, przez co zapobiega nadmiernemu marszczeniu się twarzy. Dzięki temu, że działa tylko na mięśnie, do których zostanie wstrzyknięta, można dowolnie wybierać obszar jaki chce się poddać jej działaniu. Poprawnie dobrana dawka nie powoduje efektu nienaturalnej twarzy, a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efekty widoczne są po kilku dniach. 

Jak widać, możliwości jest wiele. Wystarczy wybrać taką, która najbardziej odpowiada preferencjom danego pacjenta. Warto zajrzeć na stronę kliniki medycyny estetycznej Elite, która jest dostępna tutaj: www.elite.waw.pl, aby przekonać się jakie jeszcze możliwości oferuje współczesna kosmetyka.