NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

wakacje dla singla na jachcie
Rozrywka

Wakacje dla singla – gdzie i jak w pojedynkę?

Brak partnera czy trudności ze zgraniem terminów i pomysłów ze znajomymi to nie powód, żeby rezygnować z wakacji. Samotny wyjazd na urlop może okazać się ekscytująca przygodą, a na pewno będzie po prostu zasłużonym wypoczynkiem. Jak zaplanować wakacje dla singla?

Wyjazd w pojedynkę – najlepsze kierunki

Jeśli nie jesteś doświadczonym podróżnikiem, zapewne wolisz unikać wyjazdów w miejsca, gdzie będziesz zdany całkowicie na siebie. Chyba że marzysz o odpoczynku na łonie natury – wówczas możesz wybrać pokój w zacisznej wiosce. Pomysły typu wyprawa autostopem dla samotnej kobiety mogą być ryzykowne. Jeżeli to twój pierwszy samotny wyjazd ja urlop, doskonałym pomysłem będzie tzw. city break, czyli kilkudniowy wypad do dużego miasta. Nie będziesz tam narzekać na nudę – możesz wypełnić czas zwiedzaniem muzeów, zakupami, odwiedzaniem lokalnych restauracji, spacerami. Przebywając w mieście, nie będziesz mieć raczej kłopotu z powrotem do hotelu, jeśli zdecydujesz się na wieczorny wypad do klubu.

Wakacje dla singla – noclegi

Kwestią, której warto poświęci uwagę, planując wakacje w pojedynkę, są koszty i warunki noclegów. Jeżeli zależy ci na lokalnym kolorycie i cenisz sobie całkowitą samodzielność, możesz wybrać apartamenty wakacyjne z kuchnią lub wynajmowane na krótki czas mieszkania. Musisz jednak liczyć się z tym, że cena często jest stała niezależnie od liczby osób, to więc opcja dosyć kosztowna. Noclegi dla singli w hotelach obecnie nie zawsze wiążą się z dopłatami. Bywają one niższe niż opłata, gdyby rzeczywiście pokój zajmowały dwie osoby. Rozejrzyj się też, czy znajdziesz wakacje dla singli z biurem podróży bez dodatkowych opłat. Możesz także znaleźć jednoosobowy pokój w hostelu. Oprócz dużych, idealnych do zwiedzania miast możesz też przejrzeć dostępne rezerwacje hoteli w kurortach wakacyjnych, gdzie spotkasz też wielu Polaków.

Urlop w pojedynkę – co zamiast hoteli

Zwłaszcza osoby młode decydują się także często na inne opcje niż hotel czy inne obiekty noclegowe. W internecie znaleźć można wiele ofert tzw. couchsurfingu, wakacyjnej zamiany mieszkań, a także darmowych noclegów w prywatnych domach i mieszkaniach w zamian za opiekę nad zwierzętami i czuwanie nad posesją. Takie wakacje dla singla mogą być okazją do wyboru miejsc, o których w pierwszej chwili byśmy nie pomyśleli, nowych doświadczeń i nawiązania znajomości.

Wyjazd dla singla z odrobiną luksusu

Biura podróży coraz częściej oferują również wyjazdy do ośrodków spa czy uzdrowisk – nie tylko dla seniorów – oraz obozy tematyczne dla dorosłych i wakacyjne warsztaty. Jeżeli urlop ma być odreagowaniem życiowych doświadczeń i zregenerowaniem sił, to możesz zdecydować się na wyjazd do spa. Jeśli jednak wolisz dynamiczne doświadczenia, być może spróbujesz czegoś nowego, ciekawej dyscypliny sportowej. Spotkać można również wakacje z jogą, tańcem, warsztatami samorozwoju, a także np. kulinarnymi czy rozpoznawania ziół i wyrobu ekokosmetyków.

Urlop singla – wyjazdy tematyczne

Świetnym sposobem na spędzenie samotnego urlopu są wyjazdy tematyczne. Mogą to być je tylko wspomniane wyżej wyjazdy z warsztatami, ale też wycieczki objazdowe (np. zamki, stolice Europy, winnice itp.). Jeżeli masz nietypową pasję, która daje okazję do ciekawych wyjazdów, możesz poszukać ekipy na wspólny wyjazd przez kluby i stowarzyszenia, dalszych znajomych lub – z pewną dozą ostrożności – przez internet.

Sposobów na wyjazd dla singla jest wiele, zarówno jeśli jesteś gotowa podążać za okazjami i radzić sobie samodzielnie, jak i gdy szukasz gotowej, sprawdzonej oferty. Nie ma więc czego się bać – wyjazd na urlop w pojedynkę potraktuj jako nowe doświadczenie i nie narzucaj sam sobie ograniczeń.