NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie

Pora na zdrowe odżywianie

„Jesteś tym, co jesz” – choć to popularne powiedzenie wydaje się być niemożliwe, jest w nim wiele prawdy. Wszystko to, co spożywamy, ma wpływ na nasz cały organizm. Coraz więcej ludzi jest świadomych w temacie zdrowego odżywiania, jednak wciąż wiele z nas nie przykłada do tego zbyt dużej wagi. Dlatego bardzo ważne jest rozmawianie o naszych żywieniowych nawykach oraz zwracanie uwagi, co wybieramy na zakupach, w jakich miejscach jadamy i czy nie przesadzamy ze słodyczami i fast foodami. Kilka kroków w stronę zdrowego odżywiania może naprawdę wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie i kondycję!

Zdrowe odżywianie – zadbaj o swój organizm, ciało i duszę!

To, co jemy, wpływa przede wszystkim na nasze zdrowie. Uważa się, że dieta powinna składać się w 80% z rzeczy nieprzetworzonych i 20% z przetworzonych, aby zachować dobry, prozdrowotny balans. Podstawą tego, co jemy, muszą być owoce i warzywa, a także produkty pochodzenia naturalnego bogate w witaminy i minerały. Istnieje wiele ziół i roślin, które zwykłym ludziom są całkowicie nieznane, a mają niesamowity wpływ na nasze zdrowie, a także na całe ciało i samopoczucie.

Warto zapoznać się z artykułami o takich roślinach, jak mydlnica lekarska, złocień maruna czy szakłak pospolity. To tylko kilka z drogocennych kwiatów, które warto znać i stosować.

Jak działają na nas polskie rośliny, o których pewnie nie słyszeliśmy?

Na przykład weźmy mydlnicę lekarską. To popularna, dzikorosnąca w Polsce roślina o wielkich możliwościach. Należy do rośliny goździkowatych i jej najczęstszym miejscem występowania są niziny. Ma właściwości lecznicze, ale także kosmetyczne. 

Sama roślinka jest dość małych rozmiarów, jednak nie są one proporcjonalne do wielkości jej działania. Zawiera w sobie między innymi saponiny, które mają działanie moczopędne, ale przede  wszystkim antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. 

Co więcej, mydlnica lekarska zawiera węglowodany, glikozydy, tłuszcze i sole mineralne, które zawierają wapń, żelazo i mangan. W związku z takim zasobnym składem, roślinę coraz częściej wykorzystuje się w produktach pobudzających metabolizm, leczących zmiany skórne oraz w leczeniu zaburzeń trawienia. Jednak nie trzeba kupować specjalnych tabletek czy innych specyfików, można wprowadzić do swojej diety mydlnicę w jej czystej postaci!

To tylko jeden przykład spośród setek najróżniejszych roślin. Mówimy tu o samej Polsce! Warto zapoznać się z dobrodziejstwem ziół, roślin, warzyw i owoców i wprowadzić ich jak najwięcej do naszej diety. Zapewni nam to zdrowie, dobre samopoczucie, ale także świetny wygląd! To co jemy, ma wpływ na wszystkie aspekty codziennego życia. Więc jeśli chcemy czuć się dobrze we własnym ciele zważajmy na to, co zawiera nasza dieta. Różnice zauważymy już w ciągu kilku tygodni! 

Nie trzeba niesamowitych diet i głodówek – po prostu zdrowa, zrównoważona dieta bogata w dobre składniki. To wcale nie musi być drogie i skomplikowane, a na pewno przyniesie rezultaty. Początki zawsze są trudne, dlatego zacznij już dziś i działaj! Twój organizm Ci za to podziękuje. 

Więcej na: https://oliwka24.pl/