NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

laserowe zamykanie naczynek
Zdrowie

Laserowe zamykanie naczynek – jak wygląda zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek może być przydatnym zabiegiem dla kobiet i mężczyzn. To kolejny sposób z zakresu medycyny estetycznej, który pomaga przy dążeniu do perfekcyjnie pięknego ciała. Rozszerzone naczynka nigdy nie wyglądają ładnie, czasami bardzo mocno rzucają się w oczy. W takich chwilach warto zastanowić się nad tą opcją. Wiązki lasera bezboleśnie zamykają widoczne żyłki. Te, nazywane też siecią czerwonych pajączków, już nie odstraszają.

Jak działa laserowe zamykanie naczynek?

Przed zabiegiem istnieje kilka przeciwwskazań. Są to głównie problemy związane z cukrzycą oraz epilepsją czy ciążą. Dolegliwości dermatologiczne, takie jak trądzik różowaty, rumień czy płytkie lub głębsze zmarszczki są natomiast wskazaniami do laserowego leczenia. Laser z łatwością usunie również naczyniaki różnego rodzaju oraz widoczne naczynka. W jaki sposób przebiega laserowe zamykanie naczynek?

Laser do zadań specjalnych

Parametry lasera są specjalnie dobierane. Osoba obsługująca pacjenta nie może doprowadzić do podgrzania tkanek wokół naczynka. Najczęściej wykorzystuje się do tego laser Nd:YAG. Zjawisko, które się pojawia podczas procesu usuwania, to absorpcja światła. To ona powoduje krzepnięcie krwi, umożliwiające zniszczenie, zwężenie, a także usunięcie naczynka. Dodatkowo ten sam laser może usuwać tatuaże oraz blizny – nie tylko same naczynka. Stymuluje również wytwarzanie kolagenu, co jest bardzo istotne dla całego zabiegu.

laserowe zamykanie naczynek

Co robić po zabiegu laserem?

Pielęgnacja skóry po zabiegu jest bardzo istotna. Dlaczego? Leczone części stają się dużo bardziej wrażliwsze i trzeba traktować je z delikatnością. Kosmetyki zawierające alkohol należy odstawić na przynajmniej tydzień, podobnie jak szorstki ręcznik. Leczone miejsca warto przecierać gazą jałową. Dzięki temu efekty utrzymają się dłużej i nie dojedzie do podrażnień. Samą zmianę widać już po kilku dniach. Można zaobserwować zamknięcie i redukcję naczynek, a także redukcję rumienia. Zmniejszą się również objawy trądziku różowatego, z którym wiele osób ma poważny problem.

W zależności od gabinetu estetycznej i wybranej partii ciała, ceny wahają się od 400 do nawet 800 złotych za jedną wizytę. W cenę wchodzi nie tylko sam laser, ale również rodzaj znieczulenia, co jest bardzo istotne. Przy dobrym i odpowiednim znieczuleniu zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Dobry gabinet kosmetyczny warszawa rozwieje wszelkie twoje wątpliwości odnośnie zabiegu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania, zapraszamy do Salonu Afrodyta.

Więcej na: https://afrodytasalon.pl/