NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

catering dietetyczny
Zdrowie i Uroda

Czy catering dietetyczny może wspomóc odchudzanie?

Coraz więcej osób decyduje się na tak zwaną dietę pudełkową, która umożliwia zamawianie zdrowego jedzenia prosto do naszego domu. Zapomnijcie więc o gotowaniu obiadów czy przygotowywaniu śniadań. Czy jednak tego typu dieta jest w stanie wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej?

Regularne jedzenie

Catering dietetyczny opiera się w dużej mierze na regularności posiłków. Zapewnia użytkownikom pyszne, zdrowo przyrządzone dania, które można zjeść w każdym miejscu, domu czy pracy. To jedna z podstawowych zasad, które umożliwiają zrzucenie zbędnych kilogramów. Nieregularne posiłki, które nierzadko powodowane są brakiem czasu bądź po prostu niechęcią do gotowania, zjadanie gotowych dań czy stołowanie się w fast-foodach jest w stanie udaremnić wiele diet. Dlatego catering może być dobrym wyjściem dla tych, którzy pragną rozpocząć dietę, choć nie do końca potrafią rozplanować swój jadłospis.

Dostosowany do indywidualnych potrzeb

Dieta pudełkowa przygotowywana jest przez profesjonalnych dietetyków, których zadaniem jest stworzenie zbilansowanych posiłków, dostosowanych do potrzeb konkretnych osób. Wybierając catering dietetyczny najpierw musimy wybrać ilość kalorii, którą chcemy dostarczyć organizmowi, a także typ diety – wegetariańska, bezglutenowa, dla osób cierpiących na Hashimoto i tym podobne. W ten sposób przekazujemy najistotniejsze informacje dotyczące naszych preferencji, na podstawie których otrzymujemy gotowe posiłki. Wybierając ilość kalorii w codziennych posiłkach możemy kierować się chęcią zgubienia dodatkowych kilogramów. Dzięki temu mamy pewność, że nie przyjmujemy dziennie więcej, niż trzeba. Zwłaszcza, że tego typu dieta redukuje ryzyko podjadania w trakcie dnia.

To po prostu jest zdrowe

Jak wielu z nas może pochwalić się tym, że odżywia się zdrowo i świadomie, z rozwagą dobierając składniki do każdego posiłku? Tak myśleliśmy. Zdrowe odżywianie wymaga wiedzy i czasu, co wielu z nas uniemożliwia bądź po prostu utrudnia przygotowywanie zbilansowanych dań, spełniających wszelkie potrzeby naszego organizmu. Tu znowu z pomocą przychodzi catering dietetyczny. Tworzony przez dietetyków z odpowiednią wiedzą, ale także z odpowiednimi składnikami catering umożliwia nam spożywanie urozmaiconych, zdrowych posiłków. Redukujemy zatem ryzyko tycia z powodu nieodpowiedniej diety, zbyt dużej ilości cukru czy nasyconych kwasów tłuszczowych. To wspomaga także sam proces odchudzania. Nietrudno zatem jednoznacznie stwierdzić, że catering dietetyczny i chudnięcie to doskonały zespół.