NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Szklane zadaszenia balkonów i tarasów
Lifestyle

Szklane zadaszenia balkonów i tarasów – czy warto się na nie zdecydować?

Estetyczne, praktyczne i wytrzymałe – szklane zadaszenie tarasu czy balkonu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd oraz wygodę. Rozwiązanie to umożliwia przekształcenie tarasu lub balkonu w miejsce, idealnie nadające się do wypoczynku, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nagłe opady śniegu lub deszczu, prace prowadzone na dachu, czy przelatujące ptaki nie zakłócą już relaksu. Zadaszenie stanowi również ochronę dla roślin, mebli, czy innych przedmiotów, które znajdują się na balkonie lub tarasie.

Szklane zadaszenie nad balkonem lub tarasem – dlaczego warto?

Nasz klimat znacznie ogranicza możliwości korzystania z tarasu czy balkonu. Niewielka ilość słonecznych, bezdeszczowych dni znacznie skraca czas spędzany w tej części mieszkania lub domu. Szklane zadaszenie balkonu pozwala uniezależnić to miejsce od warunków pogodowych. To rozwiązanie dodaje przestrzeni do mieszkania oraz pozwala spędzać znacznie więcej czasu na balkonie czy tarasie. Jedynym ograniczeniem pozostaje temperatura. Firmy oferujące szklane zadaszenia, takie jak Szklanorama, w swojej ofercie często mają również oszklenia pionowe, pozwalające całkowicie zabudować taras lub balkon, a co za tym idzie, uniezależnić się również od temperatury zewnętrznej.

Szklane zadaszenie nad balkonem lub tarasem – praktyczność i estetyka

Główny atut szkła to jego nienachalny wygląd oraz wizualna lekkość. Sprawia to, że szklane zadaszenie jest niezwykle uniwersalne i będzie pasować do każdego budynku – zarówno nowoczesnego bloku, jak i do kamienicy czy tradycyjnego domu jednorodzinnego. Szklany daszek nie niesie za sobą obciążenia konstrukcji budynku, nie odcinając jednocześnie dostępu promieni słonecznych i swobodnego przepływu powietrza. Jest to jednocześnie element architektoniczny, który znacznie poprawia użyteczność nieruchomości. Przebywaniu na balkonie czy tarasie chronionym przed opadami jest nie tylko bezpieczne, ale i bardzo komfortowe.

Szklane zadaszenie nad balkonem lub tarasem – bezpieczeństwo i wytrzymałość

Konstrukcja zadaszenia wykonana jest z aluminium i szkła, dzięki czemu charakteryzuje się wytrzymałością na bardzo wysokim poziomie. Zapewnia więc wieloletnie bezpieczeństwo użytkownikom. Co więcej, zarówno szkło, jak i aluminium, nie zmieniają z biegiem lat swojego wyglądu, dzięki czemu, w odróżnieniu od drewna, nie trzeba poddawać ich konserwacji i zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Podsumowując, szklane zadaszenia to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort w użytkowaniu tarasu lub balkonu.