NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Rodzaje lokówek do włosów
Lifestyle

Rodzaje lokówek do włosów – jaką najlepiej wybrać?

Burza loków to wymarzona fryzura wielu kobiet, najczęściej tych o prostych włosach. Nietrudno osiągnąć to marzenie za pomocą odpowiedniej lokówki, jednak jej wybór wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Zróżnicowane wzory lokówek wymagają dokładnego przeanalizowania funkcjonalności, aby podjąć najlepszą decyzję zakupową.

Rodzaje lokówek do włosów

Jeszcze do nie tak dawna lokówki do włosów kojarzyły się z jednolitym kształtem i prostym użytkowaniem. Jednak od kilku lat na rynku pojawiają się rozmaite wariancje tego sprzętu, w wymyślnych kształtach i formach. Każdy z nich ma gwarantować zupełnie inny efekt.

Lokówka tradycyjna

Wałek lokówki tradycyjnej najczęściej ma średnicę pomiędzy 15 a 25 milimetrów. Im mniejsza średnica, tym drobniejsze loczki uzyskamy. Grubszy wałek będzie świetnie nadawał się do wystylizowania luźniejszych loków lub miękkich fal. Za pomocą takiej lokówki uzyskać można równomierne loki na całej długości włosów. Efekt końcowy będzie też uzależniony od sposobu nawijania włosów oraz kątu trzymania urządzenia.

Lokówka stożkowa

Wałek lokówki stożkowej jest grubszy na jednym końcu i zwęża się ku drugiemu końcowi. Ten typ urządzenia pozwoli uzyskać oryginalne loki, o różnej grubości na długości włosa. Ponieważ taka lokówka nie posiada klipsa przytrzymującego włosy, przy zakupie warto upewnić się, że w zestawie znajduje się specjalna rękawica ochronna.

Lokówka automatyczna

Automatyczne lokówki to urządzenia wyjątkowo proste w obsłudze. Pozwolą one uzyskać piękną stylizację nawet całkowitym laikom fryzjerstwa. Wystarczy wsunąć końcówkę pasma włosów do komory, a włosy zostaną automatycznie nawinięte na wałek i same zakręcą się w idealny kształt.

Lokówka wielofunkcyjna

Wielofunkcyjne urządzenie będzie najlepszym wyborem dla amatorek różnorodnych stylizacji. Wymienne końcówki o różnych kształtach pozwolą na uzyskanie zarówno drobnych loczków, jak i luźnych fal. W zależności od wybranego wałka, za pomocą jednego urządzenia można stworzyć wiele różnych fryzur.

Gdzie kupić lokówkę do włosów?

Lokówki stały się tak popularnymi przedmiotami, że można je znaleźć we wszystkich sklepach ze sprzętem elektronicznym, a nawet w większości marketów. Ogromny wybór lokówek można też znaleźć w sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych. Najlepiej jednak dokonać takiego zakupu w profesjonalnych sklepach fryzjerskich, takich jak na przykład fryzjersklep.pl. Będzie to gwarancja, że dotrze do nas sprzęt najwyższej jakości, który świetnie sprawdzi się na naszych włosach.