NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Perymetr okulistyczny
Lifestyle

Perymetr okulistyczny. Co to takiego jest?

Funkcjonowanie nowoczesnego gabinetu okulistycznego nie byłoby możliwe, gdyby nie profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt. Co to oznacza? Nie jest to zdecydowanie miejsce, w którym opiszemy Ci wszystkie urządzanie wykorzystywane przez specjalistów z zakresu okulistyki. Warto jednak zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak np. perymetr okulistyczny. Jego funkcjonalności sprawiają, że jest to sprzęt niezbędny w celu wykonania diagnostyki pacjenta borykającego się z wadą wzroku. Do czego służy perymetr okulistyczny?

Perymetr okulistyczny – podstawowe informacje na temat urządzenia

Perymetr okulistyczny to popularne narzędzie diagnostyczne wykorzystywane przez lekarzy zajmujących się okulistyką. Odpowiednio wykorzystane umożliwia ono ocenę tego, jak szerokie jest pole widzenia badanego pacjenta. Perymetr komputerowy daje lekarzowi możliwość dokładnej diagnostyki o niezwykle wysokim poziomie precyzji.

Perymetr komputerowy jest wykorzystywany w celu wykrycia ewentualnych ubytków w polu widzenia. Rozumie się przez to obszar widoczny bez poruszania gałkami ocznymi.

Badanie to umożliwia w ocenie stanu oczu pacjenta, a także – co jest równie ważne – identyfikacji uszkodzeń siatkówki oraz innych niepożądanych.

Co ciekawe, dzięki użyciu perymetru można zidentyfikować takie problemy zdrowotne, które nie są ściśle związane z narządami wzroku. Rozumie się przez to na przykład schorzenia siatkówki, niski poziom ostrości wzroku, ale także… nadciśnienie tętnicze.

Oczywiście, podstawą jest możliwość diagnostyki takich chorób oczu jak na przykład jaskra czy odwarstwienie siatkówki (oraz inne dysfunkcje w tym obszarze).

Ponieważ nowoczesne perymetry komputerowe są wyposażone w przejrzysty, łatwy w obsłudze interfejs. Dzięki temu codzienna praca z urządzeniem nie powinna stanowić większego problemu. W dodatku, urządzenia te zapewniają łatwy eksport danych, co upraszcza ich analizę.

Profesjonalny sprzęt okulistyczny, czyli perymetry i nie tylko. Co jeszcze można znaleźć w ofercie sklepu internetowego MDT Kraków?

Perymetry to tylko jeden spośród wielu rodzajów sprzętu okulistycznego. Oprócz tego w celu diagnostyki oraz leczenia oczu wykorzystuje się także takie narzędzia jak na przykład:

  • foroptery,

  • dioptromierze,

  • biometry optyczne,

  • autokeratorefraktometry,

  • lasery okulistyczne,

  • tomografy optyczne OCT,

  • ultrasonografy okulistyczne,

  • wzierniki bezpośrednie,

  • wierniki pośrednie,

  • mikroskopia śródbłonka.

Jeśli szukasz dla swojego gabinetu okulistycznego profesjonalnego sprzętu, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość: te oraz wiele innych urządzeń możesz znaleźć w asortymencie sklepu internetowego MDT Kraków.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.