NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

opakowania standardowe
Lifestyle

Opakowania standardowe- do czego służą?

Opakowania nazywane standardowymi należą do najpopularniejszych pudełek, które wykorzystuje się w wielu branżach. Za ich pomocą można przechowywać i bezpiecznie wysyłać różnego rodzaju towary.

Pudełka standardowe- z czego są wykonane?

Opakowania standardowe produkuje się z wytrzymałych tektur w kolorze białym albo szarym. Inaczej noszą też miano pudełek klapowych, a ich grubość zależy od przeznaczenia danego modelu. Tektura jest aktualnie najgrubszym materiałem papierniczym, który uzyskuje się z makulatury i włókien ścieru drzewnego. W ich produkcji stosuje się tekturę składającą się z 2, 3, a nawet 5 czy 7 warstw. To właśnie od ilości warstw zależy wytrzymałość danego kartonu. Ponadto tektura może mieć formę litą lub falistą. Fale znajdujące się w środku sprawiają, że pudełko jest sztywniejsze oraz wytrzymalsze. Co ważne, takie pudełka są ekologicznym sposobem na transportowanie i przechowywanie produktów. Są więc one znakomitym wyborem dla firm, które cenią sobie troskę o środowisko naturalne. Papier używany do ich produkcji można ponownie poddać procesowi recyklingu. Co jeszcze warto wiedzieć o tekturze?

  • jest całkowicie biodegradowalna,

  • może być wielokrotnie wykorzystana,

  • ma niską wagę i jest lekka,

  • to materiał trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne,

  • jest odporna na ściskanie i zgniatanie,

  • ma uniwersalne zastosowanie.

Czemu służą opakowania standardowe?

Kartony standardowe to powszechnie wykorzystywane produkty w branży transportowej. Pudełka ochraniają przewożone towary, a ponadto stanowią też często nośnik reklamy. Podstawową funkcją tych opakowań jest też przechowywanie wszelkiej maści przedmiotów, jednakowo w biurach, halach magazynowych, firmach, czy prywatnych domach. Ponadto pełnią one też funkcję estetyczną. Nie tylko umożliwiają uporządkowanie przestrzeni, ale też są estetycznym miejscem służącym do przechowywania. Pudełka standardowe skutecznie ochraniają zawartość przed uszkodzeniem mechanicznym i działaniem temperatur. Oprócz tego odgrywają rolę reklamową, gdyż można je dowolnie spersonalizować. Będą wówczas stanowiły atrakcyjną formę reklamy. Można na nich też umieścić ważne dla odbiorców informacje, dotyczące np. terminu ważności, warunków przechowywania czy użytkowania konkretnego produktu.

Opakowania standardowe przydają się do wysyłania produktów o dosyć tradycyjnych wymiarach. Są niezwykle wytrzymałe i tanie. Pomimo tego, że są lekkie, to mogą utrzymać nawet duży ciężar. Można je nabyć w wielu rozmiarach i kształtach. Ich składanie także nie sprawia najmniejszych problemów. Ze względu na swoje liczne atuty, cieszą się one ogromnym zainteresowaniem.