NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Lifestyle

Nieudane farbowanie włosów? Poddaj się dekoloryzacji

Po farbowaniu włosów czasami okazuje się, że osiągnięty efekt jest daleki od zamierzanego. Włosy mogą być zniszczone, suche, a ich kolor zupełnie niedobrany do typu urody lub inny niż na opakowaniu farby. Jeśli koloryzacja okazała się klęską, można naprawić błędy fryzjera. Wystarczy umówić się do fryzjera w Krakowie na dekoloryzację. Na czym polega taki zabieg?

  1. Na czym polega dekoloryzacja włosów?
  2. Fryzjer w Krakowie uratuje nieudaną fryzurę

Koloryzacja włosów pozwala zupełnie zmienić wygląd i dokonać prawdziwej metamorfozy. Dzięki niej można również ukryć siwe włosy, które pojawiają się u wielu pań już około 30. roku życia. Niestety, farba niekiedy źle prezentuje się na pasmach. W takiej sytuacji nie trzeba jednak ścinać kosmyków lub ponownie ich farbować. Rozwiązaniem jest dekoloryzacja u fryzjera w Krakowie.

Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja polega na usunięciu z włosów nadanego im koloru lub naturalnych pigmentów. Zwykle z pasm usuwa się efekty nieudanej koloryzacji, jednak dekoloryzację można wykonać w każdym czasie. Można zdecydować się na nią, zarówno gdy chce się zmienić wygląd i postawić na radykalną zmianę własnego koloru włosów, jak i w przypadku, gdy przez lata farbowało się czuprynę i chce się wrócić do naturalnej barwy.

Zabieg wykonuje się na dwa sposoby. Fryzjer w Krakowie może położyć na włosy rozjaśniacz, który nada pasmom jaśniejszy kolor. Jest to dobry sposób na dekoloryzację w przypadku ciemnych kosmyków, które następnie mają być porabowanie na blond. W pozostałych przypadkach fryzjerzy zwykle stawiają na specjalne preparaty color peel. Po ich użyciu dekoloryzacja trwa dłużej, jednak sam zabieg jest łagodniejszy dla fryzury. Dzięki temu pasma wyglądają na zdrowsze i są mniej podatne na uszkodzenia.

Koszt zabiegu jest zależny przede wszystkim od długości włosów i efektu, który chce się osiągnąć. Dekoloryzacja włosów krótkich i jasnych jest tańsza niż usuwanie farby z długich pasm pokrytych czarnym barwnikiem. Dokładny cennik zabiegów przedstawia fryzjer Kraków.

Fryzjer w Krakowie uratuje nieudaną fryzurę

Do profesjonalnego fryzjera warto zgłosić się nie tylko, gdy chce się usunąć efekty nieudanej koloryzacji. Salon warto odwiedzić również, gdy chce się poprawić niestaranne i niemodne cięcie. Ponadto fryzjer jest w stanie polepszyć kondycję suchych i zniszczonych pasm oraz nadać im więcej objętości. Co ważne, do każdego z tych zabiegów użyte zostaną delikatne kosmetyki, które chronią włosy przed uszkodzeniem i nadają im zdrowy, piękny wygląd na długi czas.