NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

pies
Lifestyle

Naturalne przysmaki dla psa – zdrowa nagroda dla pupila

Co oprócz zdrowej karmy powinno znaleźć się w każdej psiej wyprawce? Oczywiście przysmaki dla psa! Wbrew pozorom to nie tylko wymysł producentów i fanaberia zakochanych w swych pupilach właścicieli. Naturalne przekąski z suszonego mięsa to porcja zdrowia dla czworonoga. I sposób na zacieśnienie psiej więzi z opiekunem.

Psie smaczki – na spacer i na trening

Rozpieszczamy nasze zwierzaki, jak tylko możemy. Jednak przysmaki dla psa to nie tylko pyszny dodatek i urozmaicenie codziennej diety. Bez nich nie obędzie się żaden trening ani nauka komend. Oczywiście motywacja psów do współpracy z człowiekiem to temat złożony. Ale wszyscy wiemy, że nasze zwierzaki to łasuchy, jakich mało. Smakowite kawałki suszonego mięsa potrafią zachęcić je do wszystkiego. Sprawdzają się również podczas codziennych spacerów. Możemy wykorzystać je do odwracania uwagi od innych psów i nagradzania za poprawnie wykonywane polecenia.

Większe gryzaki sprawdzają się natomiast na przykład podczas wizyt gości. Zajęty smakołykiem czworonóg nie będzie przeszkadzał w czasie rozmowy. Behawioryści oraz psi trenerzy polecają również takie przysmaki dla psów cierpiących na lęk separacyjny i mających problemy z samodzielnym pozostawaniem w domu. Żucie i gryzienie są bowiem aktywnościami, które działają na zwierzaka samouspakajająco, wyciszają go i uczą niezależności. Poza tym dbają też o zdrowie zębów i dziąseł.

Przysmaki dla psa – jakie wybrać?

Wybierając karmę oraz przysmaki dla naszych czworonogów zawsze należy kierować się ich składem. Czasy, gdy psy karmione były resztkami z naszych stołów, odchodzą już na szczęście w zapomnienie. Najwierniejszy przyjaciel człowieka zasługuje przecież na to, co najlepsze. Dlatego najlepiej stawiać na naturalne gryzaki oraz smaczki niezawierające w swoim składzie sztucznych dodatków i aromatów oraz zbędnych w psiej diecie roślinnych wypełniaczy.

W sklepach z artykułami dla zwierząt znajdziemy dziś wiele interesujących produktów. Szczególną uwagę warto zwrócić na te, które produkowane są przez polskie firmy. To gwarancja pochodzenia i jakości mięsa, z którego stworzono te przysmaki dla psów. A wybór na półkach jest ogromny i zadowoli podniebienia najbardziej nawet wybrednych futrzastych niejadków. Wybierać możemy spośród wielu rodzajów gryzaków i mniejszych smakołyków z wielu gatunków mięs. Ich prosty skład sprawia, że właściciele psów z alergiami bądź nietolerancją pokarmową nie muszą się obawiać o zdrowie swoich pupili. Popularne są królicze uszy z futrem, które w każdym, najmniejszym nawet przedstawicielu canis familiaris rozbudzą instynkt dzikiego wilka.