NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

gryzaki dla psa
Lifestyle

Naturalne gryzaki dla psa – co wiemy?

Jak łatwo można zauważyć psy często zajmują się gryzieniem, żuciem, rozszarpywaniem czy łamaniem. Niektórzy mogą powiedzieć, że takie jest psie podejście do życia, ale warto spojrzeć na sytuację dokładniej. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z czymś ważnym.

Nie gryzie i nie żuje

Zresztą wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której pies nie ma możliwości zdecydowania się na codzienne gryzienie i żucie. Taki przypadek nie może pozostać bez wpływu na jego zachowanie. Możemy rozmawiać choćby o niszczycielstwie czy nadmiernym pobudzeniu. Co więcej, takie sytuacje możemy uznać za najbardziej sprzyjające. W końcu może nawet dojść do potęgowania problemów z lękiem i agresją!

Być może niektórzy zastanawiają się nad tym, co należy zrobić, aby uniknąć wymienionych kłopotów. Prawda jest jednak taka, że zastanawiać się nie ma nad czym. Po prostu trzeba zwracać uwagę na naturalne gryzaki dla psa. Poza tym gryzaki to nie jest nic nowego – są to propozycje, o których słyszymy od dawna. Co więcej, wybór jest naprawdę duży – wystarczy powiedzieć, że możemy znaleźć choćby suszone skóry, ścięgna, uszy, tchawice czy płuca.

Zmieniające się czasy

Warto też uwzględnić, że rzeczywistość wokół nas nie jest stała. Zawsze należy spodziewać się mniejszych lub większych zmian. Mowa o tym, ponieważ gryzienie i żucie to do niedawna elementy zachowań, dzięki którym możliwe było spożycie zdobyczy. Krótko mówiąc, obecnie często mamy do czynienia z suchymi i gotowymi karmami mokrymi. Nietrudno zauważyć, że przydatne wcześniej umiejętności w dużej mierze straciły sens.

Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że każda istota ma swoje wymagania. Owszem, oczekiwania mogą się zmieniać, ale nie dzieje się to z dnia na dzień. Tym samym gryzienie i rozszarpywanie ciągle odgrywa ogromną rolę. Warto też mieć świadomość tego, że niezaspokajanie tych potrzeb skutkuje nie tylko zmianą zachowania zwierzęcia (o czym już zresztą była mowa) – to także wpływ na osadzanie się płytki nazębnej. Dla niezorientowanych – osadzająca się płytka nazębna jest pierwszym krokiem do chorób zębów i dziąseł.

Dobrze też pamiętać, że nie wszystkie gryzaki muszą cieszyć się sporym zainteresowaniem. O szczegółach można rozmawiać długo, ale w zasadzie wystarczy, że klienci zapamiętają jedną zasadę – im mniej przetworzony gryzak, tym lepiej. Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, zawsze można pomyśleć o tym, aby poradzić się kogoś zaufanego – choćby osoby odpowiadającej za sprzedaż. Ktoś taki powinien umieć także doradzić.