NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

musli dla koni
Lifestyle

Jak wybrać musli dla koni?

Konie to wyjątkowe zwierzęta, które muszą być karmione odpowiednią paszą. Producenci pasz zwierzęcych oferują szeroką gamę musli dla koni, które mają wysokie wartości odżywcze. W takiej mieszance jest wiele odpowiednio dobranych składników, które zawierają niezbędne witaminy i minerały wpływające na rozwój koni.

Jak wybrać musli dla konia?

Wybór paszy dla konia powinien przede wszystkim być motywowany jego aktywnością i stanem zdrowia. Musli dostępne jest w wielu różnych wariantach, które można dopasować do wieku. Jest to pierwszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Dorosłe konie wymagają podawania paszy, która zawiera więcej składników odżywczych. Dodatkowo w musli zawarte są włókna, które zaspakajają wszystkie potrzeby zwierzęcia. Jednym z częściej stosowanych włókien jest lucerna. Musli musi być także dobrane do stanu zdrowia. Jeśli koń ma jakieś dolegliwości, to należy wybrać mieszankę, która będzie wzbogacona odpowiednimi witaminami czy minerałami wpływającymi na poprawę stanu zdrowia.

Co znajduje się w składzie musli dla koni?

Końskie musli ma bardzo zróżnicowany skład. Przede wszystkim w większości mieszkanek można znaleźć płatki owsiane czy kukurydzę. W przypadku młodych koni najlepiej jest postawić na musli zawierające dużo białka. Białko odgrywa bardzo ważną rolę we wzroście i rozwoju zwierząt i nie może go zabraknąć w codziennej diecie. Wpływa na przemianę materii i wspomaga wzrost tkanki mięśniowej. W musli znajduje się także owies, soja czy lucerna wspomniana już wcześniej. Dla starszych koni przygotowane są mieszanki poprawiające kondycję i stan zdrowia.

Wysokiej jakości musli dla koni

Niektóre konie startują w zawodach i są często na treningach. Takie zwierzęta wymagają specjalnej diety, która dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Z tego względu należy wybierać musli zawierające elektrolity, które nawadniają. Dostępne są także specjalne mieszanki dla wymagających zwierząt. Można znaleźć musli dla koni o delikatnym układzie nerwowym lub dla zwierząt ze zmniejszoną odpornością. W niektórych mieszankach zamiast owsa znajduje się jęczmień, a także dostępne są różnego rodzaju granulaty z naturalnych traw. Należy pamiętać, aby wybierać jedynie produkty wysokiej jakości, które zaspokoją wszelkie potrzeby zwierząt. Nie warto oszczędzać i decydować się na musi wyprodukowane z gorszych jakościowo składników. Koń jest zwierzęciem wymagającym i potrzebuje do prawidłowego rozwoju paszy wysokiej jakości, która dostarczy niezbędnych składników odżywczych i witamin.