NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dezynfekcja w szkole
Lifestyle

Dezynfekcja w szkole – jak przeprowadzić ją skutecznie?

Każdego dnia do szkół przybywają setki uczniów i dziesiątki nauczycieli. Przez tak dużą ilość osób przebywających wspólnie w przestrzeniach zamkniętych w tym samym czasie, nie sposób uniknąć rozprzestrzeniania się tam licznych bakterii i wirusów. Niezwykle trudno jest zadbać o sterylność tak dużego budynku bez posiadania odpowiedniego urządzenia do dezynfekcji powietrza oraz pomieszczeń. W jaki sposób pozbyć się ze szkoły licznych wirusów i bakterii? Jakie wnętrza i przedmioty powinny zostać oczyszczone? Które urządzenie do dezynfekcji okaże się najlepsze? Podpowiadamy!

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń

Każda szkoła powinna być wyposażona w profesjonalne, certyfikowane urządzenia do dezynfekcji. W końcu nie tylko na korytarzu gmachów placówek oświatowych, ale także i w klasach przez wiele godzin dziennie, mnóstwo osób spędza ze sobą dużo czasu. Kilku zatrudnionym do utrzymania porządku w szkołach paniom, niezwykle trudno jest zadbać o sterylność każdego zakamarka budynku jeśli nie mają w zasięgu ręki specjalistycznego urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Jakie sprzęty najlepiej sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach?

Dezynfekcja klas

Urządzenie do dezynfekcji klas powinno przede wszystkim poprawiać jakość powietrza. W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzi się ozonator lub dekontaminator NV Protect 200. Stosujące te urządzenia do dezynfekcji przyczynimy się do szybszego rozkładu wirusów i bakterii unoszących się w powietrzu. Nie tylko zadbanie o biologicznie czyste powietrze jest ważne. Niezwykle istotne jest również dezynfekowanie powierzchni, których dotykają uczniowie i nauczyciele, czyli stolików, krzeseł i tablicy.

Dezynfekcja toalet 

Nie można także zapomnieć o utrzymaniu w czystości toalet. Tutaj także nieocenione mogą okazać się urządzenia do dezynfekcji powietrza. Z uwagi na niewielki metraż szkolnych łazienek, warto zastosować w nich takie urządzenia do dezynfekcji jak lampy bakterio i wirusobójcze. Uczniowie non stop korzystają z toalet i myją dłonie. Dlatego też bardzo istotne jest oczyszczanie wszystkich stosowanych przez nich powierzchni. Mogą w tym pomóc specjalne preparaty i urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, jak płyny wirusobójcze, chusteczki dezynfekujące oraz specjalistyczne wodne odkurzacze, które zapobiegają unoszeniu się bakterii i wirusów w powietrzu. 

Dezynfekcja sali gimnastycznej

Problematyczne może się okazać oczyszczenie tak dużego pomieszczenia jakim jest sala gimnastyczna. Należy tutaj wykorzystać urządzenie do dezynfekcji przeznaczone do wielkometrażowych pomieszczeń. W sali gimnastycznej o bardzo dużej powierzchni, można umieścić dekontaminator NV Protect 800 lub NV Defend 1050. Chcąc zadbać o sterylność tego pomieszczenia, należy także pamiętać o dezynfekcji ławek, które się tam znajdują oraz sprzętów sportowych dotykanych przez uczniów.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza

Urządzenia do dezynfekcji powietrza powinny stanowić niezbędne wyposażenie każdej placówki oświatowej. W zależności od rodzaju, wielkości i specyfiki pomieszczenia, lepiej sprawdzi się inny dekontaminator. W małych wnętrzach takich jak klasy lekcyjne czy toalety, warto umieścić urządzenia do dezynfekcji NV Protect 200. Do pomieszczeń wielkometrażowych lepiej wybrać dekontaminator NV Protect 800 lub NV Defend 1050. 

Wybierając urządzenia do dezynfekcji powietrza, warto zdecydować się na sprzęty wykonane w medycznym standardzie, które są zarejestrowane jako sprzęt medyczny. To właśnie takie urządzenia pozwolą uzyskać biologicznie czyste powietrze.