NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

jeździectwo konne
Lifestyle

Czy jeździectwo konne jest drogim sportem?

Jeździectwo konne cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również wśród osób dorosłych. Szkoły jazdy bez problemu przyjmują do nauki dzieci od 8 roku życia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy jeździectwo konne jest drogim sportem.

Początek przygody z końmi

W pierwszej kolejności warto wybrać się do pobliskiej stajni i wykupić próbną jazdę. Jeżeli jeździectwo przypadnie nam do gustu to wówczas będzie można zdecydować się na zakup niezbędnego sprzętu. W stajniach można oczywiście wypożyczyć sprzęt na miejscu. W pierwszej kolejności należy oczywiście skupić się na bezpieczeństwie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby rozejrzeć się za porządnym kaskiem. Przydać mogą się również porządne buty, które nie mają śliskiej podeszwy. Do podstawowego wyposażenia oprócz obuwia i kasku można zaliczyć również specjalną kamizelkę ochronną na kręgosłup. Przydać mogą się również porządne bryczesy i podkolanówki.


Ile kosztuje dobry sprzęt jeździecki?

Jeździectwo konne niestety nie należy do najtańszych sportów, dlatego też trzeba przygotować się na wydatek. Profesjonalny kask to wydatek około 200 zł. Pamiętać należy o tym, że na bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na oryginalne akcesoria od renomowanych producentów, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Jeżeli chodzi o atestowane kamizelki to ceny rozpoczynają się od 700 zł. Buty do jazdy konnej to z kolei wydatek od 200 do 500 zł. 


Ile kosztuje sama jazda konna?

Ceny jak łatwo się domyślić znacząco się różnią i zależą od kilku kluczowych elementów. Mowa tutaj między innymi od wielkości danej szkółki, doświadczenia instruktora, czy też od liczebności grupy oraz od poziomu umiejętności. Najwięcej zapłacimy oczywiście w większych miastach i ich okolicach. Przy zwykłych ośrodkach jazdy konnej koszt zajęć waha się w przedziale od 40 do 70 zł za godzinę. Jak łatwo się domyślić przy dużej ilości godzi warto rozważyć zakup karnetu, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić. Podana kwota dotyczy zajęć dla początkujących. Zobacz sklep https://wsiodle24.pl.


Ile trwa nauka jazdy konnej?

Nauka jazdy konnej u każdej osoby może iść w nieco innym tempie. Wbrew pozorom najszybciej uczą się małe dzieci. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby pokonać swój strach i dopracować technikę. Godzina jazdy w tygodniu powinna w zupełności wystarczyć przy rekreacyjnej jeździe. Jeżeli interesuje nas udział w zawodach jeździeckich to treningi powinny odbywać się 3-5 razy w tygodniu.