NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Cząber i jego właściwości

Cząber to wyjątkowa roślina, która – ze względu na swój smak i aromat – jest z powodzeniem wykorzystywana jak przyprawa do tych potraw, w których prym wiodą warzywa strączkowe oraz kapusta.

Wiele zastosowań

Cząber pasuje też to potraw mięsnych oraz dań z grzybami w roli głównej, można go też stosować w trakcie sporządzania marynat oraz farszów. Bez względu na to, w jaki sposób włączymy cząber do swej diety, możemy sporo zyskać. Ta ciekawa roślina przyprawowa jest rewelacyjnym źródłem witaminy C, dzięki której nasz organizm może się skuteczniej chronić przed wieloma chorobami. Cząber jest też źródłem wielu cennych dla zdrowia olejków eterycznych, garbników oraz kwasów organicznych, dzięki czemu zdrowa dieta z jego udziałem może nam pomóc w walce z licznymi przypadłościami. Cząber rewelacyjnie radzi sobie w walce z bakteriami, stanowi też cenne wsparcie w walce ze stanami zapalnymi oraz infekcjami grzybiczymi.

Lek przeciwbólowy

Ta roślina to jednocześnie naturalny lek przeciwbólowy oraz skuteczny środek na problemy z trawieniem. Po cząber warto też sięgnąć w chwili, gdy chcemy oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn. Ta roślina lecznicza doskonale radzi sobie przecież w walce z wolnymi rodnikami, a ponieważ wykazuje się moczopędnymi właściwościami, pomoże nam w usuwaniu z organizmu bakterii oraz wielu innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

wybierzzycie.pl