NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

w Gdańsku
Lifestyle

Co zobaczyć i gdzie zjeść w Gdańsku?

Wybierasz się do Gdańska na krótki, kilkudniowy pobyt? Sprawdź, co warto zobaczyć i zjeść w tym pięknym, portowym mieście z duszą.

Gdańsk na weekend – co warto zobaczyć?

Zarówno podróżując solo, z partnerem, przyjaciółmi czy też całą rodziną z małymi dziećmi do Gdańska, nie będziesz się nudzić. To portowe miasto posiada piękną starówkę oraz Bazylikę Mariacką, z której można podziwiać panoramę miasta. Oprócz tego warto zobaczyć jego charakterystyczny punkt, czyli słynną fontannę Neptuna. Aby dotrzeć do tych miejsc, należy udać się Drogą Królewską – niegdyś najbardziej reprezentacyjną częścią Gdańska, pełną zabytkowych budynków. Wraz z dziećmi warto wybrać się do Muzeum Bursztynu, które przedstawia historię tego pięknego surowca naturalnego. Polecamy także udać się w rejs na Westerplatte Czarną Perłą – statkiem stylizowany na galeon. Będąc w Gdańsku nie można pominąć przepięknego Parku Oliwskiego, plaż nad morzem oraz Długiego Pobrzeża, na którym znajduje się kolejny z symboli miasta – Żuraw, czyli dźwig portowy. Na Pobrzeżu znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, gdzie można spożyć nie tylko pyszne posiłki i napoje, ale także odpocząć, podziwiając piękne widoki.

Restauracja z ogrodem w Gdańsku

Restauracje serwują lokalne, polskie dania. Oprócz tego można spróbować także kaszubskie specjały. Jedną z nich jest Restauracja Filharmonia, gdzie panuje wyjątkowy klimat, a dania są zawsze pyszne i świeże. Wiele osób jadąc nad morze, nie wyobraża sobie nie zjeść ryby. Oczywiście tutaj ich nie brakuje. Można także wybrać klasyczne dania i te w wersji wege. Restauracja posiada także szeroki wybór trunków – kawy, herbaty, alkoholi oraz napojów bezalkoholowych. Restauracja ta wyróżnia się także pięknym, zabytkowy wnętrzem oraz widokiem, który można podziwiać z jej okien. Kameralna i spokojna atmosfera zachęca do spędzania tam czasu, zarówno z rodziną, jak i w większym gronie. Autorskie dania szefa kuchni zostały docenione przez gości z całego świata. Pobyt w restauracji to nie tylko pyszne posiłki i trunki, wyjątkowe widoki na gdańskie Pobrzeże, ale także relaks i odpoczynek wśród zabytkowych murów. 

W naszym artykule zawarliśmy tylko niewielką cześć miejsc wartych odwiedzenia. Gwarantujemy, że jeśli nie byłeś w tym mieście, to z pewnością po jednej wizycie będziesz chciał do niego wrócić. Bliskość morza i pięknej polskiej natury, zabytki, starówka, wyjątkowy klimat i pyszne dania dostępne w restauracjach to powody, dla których to miasto jest tak chętnie odwiedzane, nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

Materiał zewnętrzny